Autoliike Nystedt ja varautuminen koronavirukseen
Henkilöstömme ja asiakkaidemme terveys ja turvallisuus on meille ykkösprioriteetti. Autoliike Nystedt seuraa ja noudattaa koronavirukseen (COVID-19) liittyvää viranomaisten ohjeistusta. Mikäli tilanne muuttuu, päivitämme ohjeistuksiamme.
Palvelemme asiakkaitamme liikkeissämme normaalisti, mutta suosittelemme hyödyntämään asioinnissa puhelinta sekä muita sähköisiä kanavia. Tarjoamme mahdollisuuden huollon maksulliseen noutopalveluun sekä automyynnin osalta koeajoautojen ja myytyjen autojen kotiinkuljetuksen.
Tarjoamme huollon varanneille asiakkaillemme ilmaisen huollon noutopalvelun mikäli asiakas kuuluu koronaviruksen osalta riskiryhmään ja asuu 10 km säteellä toimipaikastamme.
Toimenpiteet liikkeissämme
• Olemme tehostaneet pintojen siivousta kaikissa toimipisteissämme
• Tervehdimme mutta emme kättele
• Emme järjestä asiakastilaisuuksia tai muitakaan yleisötilaisuuksia
• Noudatamme THL:n matkustusohjeistuksia
Ohjeita asiakkaillemme
• Noudatathan THL:n ohjeita liittyen mm. käsihygieniaan
• Vältä asiointia yleisissä tiloissa flunssaisena
Huoltovaraukset: https://www.nystedt.fi/huolto/huoltovaraus
Yhteystiedot: https://www.nystedt.fi/yritys/yhteystiedot.html
Seuraamme tilannetta jatkuvasti ja ilmoitamme mikäli tähän ohjeistukseen tulee muutoksia. Toivomme malttia ja ymmärrystä tässä hyvin poikkeavassa tilanteessa.
Kokkolassa 16.3.2020