Yhteystiedot ja aukioloajat


Kartta tähän

Latojankatu 2
67700 Kokkola

Automyynti

Uudet autot

Vaihtoautot

Huolto

Osastojen yhteystiedot
Uudet autot


Jouni Karjalainen

Automyyjä,
Uudet autot / Vaihtoautot

0400 932 079

020 780 7305

jouni.karjalainen2@sok.fi

Janne Saari

Automyyjä,
Uudet autot / Vaihtoautot

0400 430 566

020 780 7302

janne.saari@sok.fi

Sami Sundberg

Automyyjä - Bilförsäljare,
Vaihtoautot / Uudet autot

0400 660051

020 780 7303

sami.sundberg@sok.fi

Mikko Tamsi

Myyntipäällikkö - Försäljningschef,
Uudet autot / Vaihtoautot

+358 503525237

mikko.tamsi@sok.fi

Uudet autot


Jouni Karjalainen

Automyyjä,
Uudet autot / Vaihtoautot

0400 932 079

020 780 7305

jouni.karjalainen2@sok.fi

Janne Saari

Automyyjä,
Uudet autot / Vaihtoautot

0400 430 566

020 780 7302

janne.saari@sok.fi

Sami Sundberg

Automyyjä - Bilförsäljare,
Vaihtoautot / Uudet autot

0400 660051

020 780 7303

sami.sundberg@sok.fi

Mikko Tamsi

Myyntipäällikkö - Försäljningschef,
Uudet autot / Vaihtoautot

+358 503525237

mikko.tamsi@sok.fi

Vaihtoautot


Jouni Karjalainen

Automyyjä,
Uudet autot / Vaihtoautot

0400 932 079

020 780 7305

jouni.karjalainen2@sok.fi

Janne Saari

Automyyjä,
Uudet autot / Vaihtoautot

0400 430 566

020 780 7302

janne.saari@sok.fi

Sami Sundberg

Automyyjä - Bilförsäljare,
Vaihtoautot / Uudet autot

0400 660051

020 780 7303

sami.sundberg@sok.fi

Mikko Tamsi

Myyntipäällikkö - Försäljningschef,
Uudet autot / Vaihtoautot

+358 503525237

mikko.tamsi@sok.fi

Yritysmyynti


Mats Granholm

Hyötyajoneuvomyyjä - Nyttofordonsförsäljare,
Tavara-autot

050 505 7639

020 780 7344

mats.granholm@sok.fi

Huolto ja korjaus


Tor-Erik Tuomisalo

Varaosapäällikkö - Reservdelschef,
Huolto / Varaosat

020 780 7311

tor-erik.tuomisalo@sok.fi

Jouni Tiala

Huoltoneuvoja - Servicetekniker,
Korikorjaamo / Huolto

020 780 7322

jouni.tiala@sok.fi

Anders Prest

Huoltoneuvoja - Servicetekniker,
Huolto

020 780 7321

anders.prest@sok.fi

Pikahuolto


,

Korikorjaamo


Jouni Tiala

Huoltoneuvoja - Servicetekniker,
Korikorjaamo / Huolto

020 780 7322

jouni.tiala@sok.fi

Varaosamyynti


Tor-Erik Tuomisalo

Varaosapäällikkö - Reservdelschef,
Huolto / Varaosat

020 780 7311

tor-erik.tuomisalo@sok.fi

Jan Sarén

Varaosamyyjä - Reservdelsförsäljare,
Varaosat

020 780 7312

jan.saren@sok.fi

Oscar Tuomisalo

Varaosamyyjä,
Varaosat

oscar.tuomisalo@sok.fi

Rasmus Kuorikoski

Varaosamyyjä,
Varaosat

020 780 7314

rasmus.kuorikoski@sok.fi

Hallinto


Johan Lillbroända

Toimitusjohtaja - VD,
Hallinto

050 462 9869

020-780 7301

johan.lillbroanda@sok.fi

Tommi Viitasaari

Jälkimarkkinointijohtaja,
Hallinto

050 513 7973

020 780 4110

tommi.viitasaari@sok.fi

Tiina Aspegren

myyntisihteeri,
Hallinto

020 780 7328

tiina.aspegren@sok.fi


Kartta tähän

Permonkaarre 125
68600 Pietarsaari

Automyynti

Uudet autot

Vaihtoautot

Huolto

Osastojen yhteystiedot
Uudet autot


Joel Granvik

Automyyjä - Bilförsäljare,
Uudet autot / Vaihtoautot

0400 397 121

020 780 7333

joel.granvik@sok.fi

Kenneth Norrgård

Automyyjä - Bilförsäljare,
Uudet autot / Vaihtoautot

046 923 1134

020 780 7334

kenneth.norrgard@sok.fi

Uudet autot


Joel Granvik

Automyyjä - Bilförsäljare,
Uudet autot / Vaihtoautot

0400 397 121

020 780 7333

joel.granvik@sok.fi

Kenneth Norrgård

Automyyjä - Bilförsäljare,
Uudet autot / Vaihtoautot

046 923 1134

020 780 7334

kenneth.norrgard@sok.fi

Vaihtoautot


Joel Granvik

Automyyjä - Bilförsäljare,
Uudet autot / Vaihtoautot

0400 397 121

020 780 7333

joel.granvik@sok.fi

Kenneth Norrgård

Automyyjä - Bilförsäljare,
Uudet autot / Vaihtoautot

046 923 1134

020 780 7334

kenneth.norrgard@sok.fi

Yritysmyynti


Mats Granholm

Hyötyajoneuvomyyjä - Nyttofordonsförsäljare,
Tavara-autot

050 505 7639

020 780 7344

mats.granholm@sok.fi

Huolto ja korjaus


Kjell Forslund

Jälkimarkkinointipäällikkö - Eftermarknadschef,
Huolto / Varaosat

020 780 7335

kjell.forslund@sok.fi

Kjell Herrmans

Huoltoneuvoja - Servicerådgivare,
Huolto

020 780 7340

kjell.herrmans@sok.fi

Pikahuolto


,

Korikorjaamo


,

Varaosamyynti


Kjell Forslund

Jälkimarkkinointipäällikkö - Eftermarknadschef,
Huolto / Varaosat

020 780 7335

kjell.forslund@sok.fi

Hallinto


Johan Lillbroända

Toimitusjohtaja - VD,
Hallinto

050 462 9869

020-780 7301

johan.lillbroanda@sok.fi

Tommi Viitasaari

Jälkimarkkinointijohtaja,
Hallinto

tommi.viitasaari@sok.fi


Kartta tähän

Ruutihaantie 7
84100 Ylivieska

Automyynti

Uudet autot

Vaihtoautot

Huolto

Osastojen yhteystiedot
Uudet autot


Jarmo Ollila

Automyyjä,
Vaihtoautot / Uudet autot

0400 280 015

020 780 7341

jarmo.ollila@sok.fi

Juha Saari

Automyyjä,
Uudet autot / Vaihtoautot

0400 589 148

020 780 7343

juha.saari@sok.fi

Antti Lämpsä

Autotalon päällikkö,
Vaihtoautot / Uudet autot

0400 987 027

020 780 7351

antti.lampsa@sok.fi

Uudet autot


Jarmo Ollila

Automyyjä,
Vaihtoautot / Uudet autot

0400 280 015

020 780 7341

jarmo.ollila@sok.fi

Juha Saari

Automyyjä,
Uudet autot / Vaihtoautot

0400 589 148

020 780 7343

juha.saari@sok.fi

Antti Lämpsä

Autotalon päällikkö,
Vaihtoautot / Uudet autot

0400 987 027

020 780 7351

antti.lampsa@sok.fi

Vaihtoautot


Jarmo Ollila

Automyyjä,
Vaihtoautot / Uudet autot

0400 280 015

020 780 7341

jarmo.ollila@sok.fi

Juha Saari

Automyyjä,
Uudet autot / Vaihtoautot

0400 589 148

020 780 7343

juha.saari@sok.fi

Antti Lämpsä

Autotalon päällikkö,
Vaihtoautot / Uudet autot

0400 987 027

020 780 7351

antti.lampsa@sok.fi

Yritysmyynti


Mats Granholm

Hyötyajoneuvomyyjä,
Tavara-autot

050 505 7639

020 780 7344

mats.granholm@sok.fi

Huolto ja korjaus


Kimmo Takalo

Jälkimarkkinointipäällikkö,
Varaosat / Huolto / Vuokraamo

020 780 7352

kimmo.takalo@sok.fi

Taneli Nuolioja

Huoltoneuvoja,
Korikorjaamo / Huolto / Vuokraamo

020 780 7346

taneli.nuolioja@sok.fi

Ari Ritvonen

Huoltoneuvoja / Varaosamyyjä,
Huolto / Varaosat

020 780 7353

ari.ritvonen@sok.fi

Vesa Nivala

Huoltoneuvoja,
Huolto

020 780 7361

vesa.nivala@sok.fi

Pikahuolto


,

Korikorjaamo


Taneli Nuolioja

Huoltoneuvoja,
Korikorjaamo / Huolto / Vuokraamo

020 780 7346

taneli.nuolioja@sok.fi

Varaosamyynti


Kimmo Takalo

Jälkimarkkinointipäällikkö,
Varaosat / Huolto / Vuokraamo

020 780 7352

kimmo.takalo@sok.fi

Ari Ritvonen

Huoltoneuvoja / Varaosamyyjä,
Huolto / Varaosat

020 780 7353

ari.ritvonen@sok.fi

Hallinto


Johan Lillbroända

Toimitusjohtaja - VD,
Hallinto

050-462 9869

020-780 7301

johan.lillbroanda@sok.fi

Tommi Viitasaari

Jälkimarkkinointijohtaja,
Hallinto

tommi.viitasaari@sok.fi


Kartta tähän

Kenttätie 2
61800 Kauhajoki

Automyynti

Uudet autot

Vaihtoautot

Huolto

Osastojen yhteystiedot
Uudet autot


Mikko Tamsi

Myyntipäällikkö,
Uudet autot / Vaihtoautot

050 3525 237

020 780 4162

mikko.tamsi@maakunnanauto.fi

Timo Tamsi

Automyyjä,
Uudet autot / Vaihtoautot

0500 865 903

020 780 4161

timo.tamsi@maakunnanauto.fi

Uudet autot


Mikko Tamsi

Myyntipäällikkö,
Uudet autot / Vaihtoautot

050 3525 237

020 780 4162

mikko.tamsi@maakunnanauto.fi

Timo Tamsi

Automyyjä,
Uudet autot / Vaihtoautot

0500 865 903

020 780 4161

timo.tamsi@maakunnanauto.fi

Vaihtoautot


Mikko Tamsi

Myyntipäällikkö,
Uudet autot / Vaihtoautot

050 3525 237

020 780 4162

mikko.tamsi@maakunnanauto.fi

Timo Tamsi

Automyyjä,
Uudet autot / Vaihtoautot

0500 865 903

020 780 4161

timo.tamsi@maakunnanauto.fi

Yritysmyynti


,

Huolto ja korjaus


Petri Huhtaviita

jälkimarkkinointipäällikkö,
Huolto

020 780 4180

petri.huhtaviita@maakunnanauto.fi

Joonas Huhtaviita

varaosamyyjä,
Huolto / Varaosat

020 780 4183

joonas.huhtaviita@maakunnanauto.fi

Tomi Rahikka

Huoltoneuvoja,
Varaosat / Huolto

020 780 4181

tomi.rahikka@maakunnanauto.fi

Pikahuolto


,

Korikorjaamo


,

Varaosamyynti


Joonas Huhtaviita

varaosamyyjä,
Huolto / Varaosat

020 780 4183

joonas.huhtaviita@maakunnanauto.fi

Tomi Rahikka

Huoltoneuvoja,
Varaosat / Huolto

020 780 4181

tomi.rahikka@maakunnanauto.fi

Hallinto


Johan Lillbroända

Toimitusjohtaja - VD,
Hallinto

johan.lillbroanda@sok.fi

Tommi Viitasaari

Jälkimarkkinointijohtaja,
Hallinto

tommi.viitasaari@sok.fi


Kartta tähän

Kuortaneentie
60100 Seinäjoki

Automyynti

Uudet autot

Vaihtoautot

Huolto

Osastojen yhteystiedot
Uudet autot


Vesa Hietikko

Automyyjä / Yritysmyynti,
Uudet autot / Vaihtoautot

0500 619 619

020 780 4122

vesa.hietikko@maakunnanauto.fi

Kai Ala-Heikkilä

Myyntipäällikkö,
Vaihtoautot / Uudet autot

050 555 1908

020 780 4126

kai.ala-heikkila@maakunnanauto.fi

Saku Saajokallio

Automyyjä,
Uudet autot / Vaihtoautot

050 365 2520

020 780 4151

saku.saajokallio@maakunnanauto.fi

Pertti Viitala

Automyyjä,
Vaihtoautot / Uudet autot

0500 867 642

020 780 4123

pertti.viitala@maakunnanauto.fi

Ritva Takala

Autosihteeri,
Vaihtoautot / Uudet autot

050 304 3390

020 780 4127

ritva.takala@maakunnanauto.fi

Mikko Finnilä

Automyyjä,
Uudet autot / Vaihtoautot

0400 360 115

020 780 4124

mikko.finnila@maakunnanauto.fi

Jyri Koivisto

Automyyjä,
Vaihtoautot / Uudet autot

0400 360 117

020 780 4163

jyri.koivisto@maakunnanauto.fi

Uudet autot


Vesa Hietikko

Automyyjä / Yritysmyynti,
Uudet autot / Vaihtoautot

0500 619 619

020 780 4122

vesa.hietikko@maakunnanauto.fi

Kai Ala-Heikkilä

Myyntipäällikkö,
Vaihtoautot / Uudet autot

050 555 1908

020 780 4126

kai.ala-heikkila@maakunnanauto.fi

Saku Saajokallio

Automyyjä,
Uudet autot / Vaihtoautot

050 365 2520

020 780 4151

saku.saajokallio@maakunnanauto.fi

Pertti Viitala

Automyyjä,
Vaihtoautot / Uudet autot

0500 867 642

020 780 4123

pertti.viitala@maakunnanauto.fi

Ritva Takala

Autosihteeri,
Vaihtoautot / Uudet autot

050 304 3390

020 780 4127

ritva.takala@maakunnanauto.fi

Mikko Finnilä

Automyyjä,
Uudet autot / Vaihtoautot

0400 360 115

020 780 4124

mikko.finnila@maakunnanauto.fi

Jyri Koivisto

Automyyjä,
Vaihtoautot / Uudet autot

0400 360 117

020 780 4163

jyri.koivisto@maakunnanauto.fi

Vaihtoautot


Vesa Hietikko

Automyyjä / Yritysmyynti,
Uudet autot / Vaihtoautot

0500 619 619

020 780 4122

vesa.hietikko@maakunnanauto.fi

Kai Ala-Heikkilä

Myyntipäällikkö,
Vaihtoautot / Uudet autot

050 555 1908

020 780 4126

kai.ala-heikkila@maakunnanauto.fi

Saku Saajokallio

Automyyjä,
Uudet autot / Vaihtoautot

050 365 2520

020 780 4151

saku.saajokallio@maakunnanauto.fi

Pertti Viitala

Automyyjä,
Vaihtoautot / Uudet autot

0500 867 642

020 780 4123

pertti.viitala@maakunnanauto.fi

Ritva Takala

Autosihteeri,
Vaihtoautot / Uudet autot

050 304 3390

020 780 4127

ritva.takala@maakunnanauto.fi

Mikko Finnilä

Automyyjä,
Uudet autot / Vaihtoautot

0400 360 115

020 780 4124

mikko.finnila@maakunnanauto.fi

Jyri Koivisto

Automyyjä,
Vaihtoautot / Uudet autot

0400 360 117

020 780 4163

jyri.koivisto@maakunnanauto.fi

Yritysmyynti


,

Huolto ja korjaus


Jukka Niemi

Huoltoneuvoja,
Vuokraamo / Korikorjaamo / Huolto

050 517 2929

020 780 4146

jukka.niemi@maakunnanauto.fi

Jarkko Viitala

Jälkimarkkinointipäällikkö,
Huolto

050 913 6163

020 780 4147

jarkko.viitala@maakunnanauto.fi

Aleksi Vanhanen

Huoltoneuvoja,
Huolto

050 449 2765

020 780 4144

aleksi.vanhanen@maakunnanauto.fi

Vili-Pekka Yli-Panula

Huoltoneuvoja,
Huolto

050 313 9084

020 780 4132

vili-pekka.yli-panula@maakunnanauto.fi

Sofia Salo

Huoltoneuvoja,
Huolto

050 515 1221

020 780 4139

sofia.salo@sok.fi

Pikahuolto


,

Korikorjaamo


Jukka Niemi

Huoltoneuvoja,
Vuokraamo / Korikorjaamo / Huolto

050 517 2929

020 780 4146

jukka.niemi@maakunnanauto.fi

Varaosamyynti


Mikko Turpeinen

Varaosamyyjä, varustemyyjä,
Varaosat

050 442 2773

020 780 4133

mikko.turpeinen@maakunnanauto.fi

Kai Tuuri

Varaosamyyjä,
Varaosat

050 442 2774

020 780 4134

kai.tuuri@maakunnanauto.fi

Jari Markkola

Varaosamyyjä,
Varaosat

050 331 5451

020 780 4138

jari.markkola@maakunnanauto.fi

Veli-Matti Jylhä

Varaosamyyjä,
Varaosat

040 036 0116

020 780 4137

veli-matti.jylha@maakunnanauto.fi

Hallinto


Anne Paavola

Toimistotyöntekijä,
Hallinto

020 780 4118

anne.paavola@maakunnanauto.fi

Johan Lillbroända

Toimitusjohtaja,
Hallinto

050 462 9869

020 780 7301

johan.lillbroanda@sok.fi

Hanne Perkiömäki

toimistotyöntekijä,
Hallinto

020 780 4116

hanne.perkiomaki@maakunnanauto.fi

Tommi Viitasaari

Jälkimarkkinointijohtaja,
Hallinto